SZANOWNI DZIAŁKOWCY

 

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych oraz regulaminem ROD, statutem PZD, działka powinna być w odpowiedni sposób użytkowana oraz zagospodarowana.

O czym powinni pamiętać wszyscy działkowcy

  1. Działkowiec jest dzierżawcą gruntu a nie jego właścicielem. Własność działkowca to jedynie nasadzenia i budynki, czyli naniesienia na działce.
  2. Działkowcy zobowiązani są do utrzymania porządku na działce a także na terenie wspólnym. Dotyczy to także odpowiedzialnego korzystania
    z pojemników na odpady- nie wolno wrzucać do nich śmieci przywiezionych z zewnątrz, odpadów budowlanych, mebli, elektroniki itp.
  3. Na terenie całego ogrodu obowiązuje zakaz parkowania samochodów w alejkach dojazdowych do działek.
  4. Altana nie może służyć do stałego zamieszkania ani do prowadzenia działalności gospodarczej.
  5. Regulamin obowiązuje wszystkie osoby obecne na terenie ROD. Działkowiec odpowiada za ewentualne szkody powstałe w wyniku nieodpowiedniego zachowania swojego oraz osób towarzyszących na terenie ROD.
  6. Nad przestrzeganiem przepisów prawa czuwa Zarząd ogrodu. W przypadku ich łamania zobowiązany jest upomnieć działkowca. Brak reakcji na kolejne upomnienia może skutkować wszczęciem procedury i odebraniem prawa użytkowania działki.

                                                                                                                                                ZARZĄD ROD „MOSTKI”

GALERIA

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

© 2016 Rodzinny Ogród Działkowy | Wszelkie prawa zastrzeżone | Design by RaVViK

Please publish modules in offcanvas position.