WYCINKA DRZEW NA DZIAŁCE

W związku z kolejnymi przypadkami samowolnej wycinki drzew na działkach po raz kolejny przypominamy, że zgodnie z nowelizacją ustawy o ochronie przyrody, od 17 czerwca 2017 r. bez zezwolenia można usunąć z działki drzewo, którego obwód pnia na wysokości 5 cm od poziomu gruntu nie przekracza:

  • 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego
  • 65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej, platanu klonolistnego
  • 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew (większości szlachetnych, ozdobnych gatunków i odmian sadzonych na działkach).

Jeśli obwód pnia drzewa przekracza podane limity, należy przed wycinką złożyć odpowiedni wniosek o wycinkę we właściwym urzędzie i uzyskać zezwolenie wójta, burmistrza albo prezydenta miasta.W przypadku ogrodów działkowych zamiar wycinki drzewa należy zgłosić Zarządowi. Można tego dokonać drogą e-mailową lub składając osobiście pismo. Zarząd występuje z zaopiniowanym wnioskiem do Urzędu Gminy z prośbą o wydanie decyzji. Dopiero po uzyskaniu decyzji można wyciąć drzewo.

Nie uległy zmianie zasady wycinki drzew owocowych i można je usuwać bez zezwoleń (bez względu na wymiary obwodu pnia oraz wiek drzewa).

Przestrzegamy Działkowców, że każda samowolka w zakresie wycinki drzew będzie przez nas zgłaszana do Urzędu Gminy. Za usunięcie drzewa bez wymaganego zezwolenia Wójt wymierza administracyjne kary pieniężne.

Zarząd ROD MOSTKI

 

GALERIA

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

© 2016 Rodzinny Ogród Działkowy | Wszelkie prawa zastrzeżone | Design by RaVViK

Please publish modules in offcanvas position.