OGRÓD TO NIE WYSYPISKO ŚMIECI

Śmieci to temat powracający co roku jak bumerang. Mimo licznych przypomnień,  co i do jakiego pojemnika możemy wrzucać, działkowcy wrzucają do kontenerów wszystko co popadnie ... wersalki, fotele, lodówki, telewizory, opony, odpady budowlane, krzaki, gałęzie, skoszoną trawę. Karygodne jest wyrzucanie elektrośmieci do każdego rodzaju pojemników. Decydując się na wyrzucanie zużytej elektroniki na ogrodowy śmietnik, działkowiec musi mieć świadomość rażącego naruszenia nie tylko ogrodowego Regulaminu, ale także obowiązującego prawa. Naraża się tym samym na grzywnę nawet 5 tys. złotych! Zużyte sprzęty AGD i RTV należy oddawać do punktu zbierającego elektrośmieci, punktu skupu złomu lub zakładu przetwarzania. Można je także oddawać w sklepie przy okazji zakupu nowego. Z tego tytułu nie są pobierane żadne opłaty. Przywozimy nowe meble, tym samym transportem możemy zabrać stare. 

Mieliśmy czas na przystosowanie się do przepisów dotyczących segregacji śmieci. Teraz przyszedł czas na stosowanie się do nich. „Saniko” bardzo rygorystycznie rozlicza nas z zawartości każdego kontenera. Niestety nieprzestrzeganie zasad segregacji wiąże się z potężnymi karami, które w tym sezonie już dwukrotnie zapłaciliśmy. Wysokość tych opłat przekłada się na wysokość opłaty pobieranej od działkowców. Będziemy za śmieci płacić coraz więcej.

Bycie działkowcem to nie tylko liczne przywileje i radość z użytkowania swojej działki, ale też obowiązki, a wśród nich konieczność dostosowania się do zasad i przepisów obowiązujących w ogrodzie.  Wydawałoby się oczywiste, że każdy działkowiec wie, jak korzystać z kontenerów oraz co można do nich wyrzucać, a czego nie. Jeśli jednak nie wie, to należy zapoznać się z zapisami Regulaminu ROD, który jasno wskazuje w paragrafie 68 pkt. 2, że działkowcy oraz inne osoby przebywające na terenie ROD mają zakaz wrzucania do ogrodowych pojemników na śmieci części roślin oraz nie pochodzących z działki odpadów komunalnych.

ZARZĄD ROD MOSTKI

GALERIA

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

© 2016 Rodzinny Ogród Działkowy | Wszelkie prawa zastrzeżone | Design by RaVViK

Please publish modules in offcanvas position.