PRZEGLĄD KOMPOSTOWNIKÓW

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy przegląd kompostowników. Ogólnie nie jest źle, większość działek posiada wymagane regulaminem miejsca do składowania odpadów organicznych. Tych, którzy nie posiadają kompostowników zobowiązaliśmy  do jak najszybszego ich  założenia. Nie wyrzucajmy skoszonej trawy na drogi, bo to nie jest sposób na ich utwardzanie.

Zarząd ROD MOSTKI

WIELKIE GABARYTY

Po raz ostatni w tym roku ustawiliśmy przy świetlicy pojemnik na wielkie gabaryty. Jeżeli  wrzucacie meble prosimy o ich rozkręcenie, rozłożenie, rozbicie. Nie wrzucajmy całych szafek, stołów z nogami itp. Wywóz tego pojemnika to spory koszt, więc zadbajmy żeby zmieściło się w nim jak najwięcej odpadów. Dla przypomnienia: nie wrzucamy do niego trawy, gałęzi, odpadów organicznych ani komunalnych.

Zarząd ROD MOSTKI

DROGI

W czwartek 06.08.2020 przystąpiliśmy do kolejnego utwardzania dróg- przywieźliśmy w tym celu 6 ciężarówek gruzu i 1 frezowiny. Zrobiliśmy drogę na nowych działkach z bramy nr 1. Poprawiliśmy stan dróg w okolicach bram nr 6, nr 4, alejki w stronę świetlicy, koło hydroforni i drogi dojazdowej do "1". Wykorzystaliśmy też do tego zakupioną wcześniej szlakę. Utwardziliśmy plac do parkowania samochodów przy hydroforni. Równiarka poprawiła drogę dojazdową do działek od strony Smólnika. Gmina obiecała naprawę tej drogi jeszcze w tym roku. Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom dojazd do działek będzie choć trochę lepszy.

Zarząd ROD MOSTKI

STUDZIENKA

Nareszcie udało się nam wymienić studzienką przy bramie nr 4. Przedsięwzięcie  bardzo trudne, praca wymagająca ogromnej siły wykonana  dzięki łańcuchowi ludzi dobrej woli. Dobrze, że tacy ludzie chętni do pomocy jak Grzegorz, Mariusz, Jarek, Mariusz, Emil  i niezawodne Panie: Gosia, Monika, Marietta, Renata jeszcze są na działkach. Zrobiliście kawał dobrej roboty. DZIĘKI!!!

Zarząd ROD MOSTKI

AWARIA WODY

W środę 05.08.2020 mieliśmy kolejną awarię wody. Tym razem zalało teren za hydrofornią. Po kilkugodzinnym wypompowywaniu wody okazało  się, że na rurze pomiędzy hydrofornią a studnią jest spora dziura. Po 12 godzinach intensywnej pracy udało się tymczasowo usunąć awarię. Czeka nas jeszcze wymiana tego odcinka rury. Jak zwykle mogliśmy liczyć na niezawodną ekipę... dzięki:  Panie Stefanie, Panie Zbyszku,  Jarku...

Zarząd ROD

GALERIA

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

© 2016 Rodzinny Ogród Działkowy | Wszelkie prawa zastrzeżone | Design by RaVViK

Please publish modules in offcanvas position.